Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Yaz aksesuarları bölüm 1: ciciler biciler

Bugün tesadüfen geçen yıl sahilde çekilmiş bir fotoğrafım elime geçti. Genelde aksesuar kullanmayı çok severim ve ihmal etmem ama o fotoğrafta hiçbir şey kullanmamıştım. Pek bir renksiz, eğlencesiz göründüm kendi gözüme. Oysa yaz cicili bicili aksesuarlar kullanmanın tam zamanıdır. Bu aksesuarlar hem güzelliğinize güzellik katar, hem renkli ve eğlencelidirler. Yazın güzelliğinin tadını çıkartırken bu minik detaylarla enerjimizi yükseltebilir, görüntümüzden daha çok keyif alabiliriz.
Çok fazla seçenek olduğu için bu aksesuarları 3 bölümde topladım. Bölüm 1’in konusu olan, bu yaz ihmal edilmemesi gereken ciciler içinde neler var bakalım:

Geçici dövmeler

 

 


Yazlık giysilerle göz önüne serilen dövmeler oldukça hoş duruyor. Peki ya cesareti olamayanlar ne yapacak? Ya da hangi dövmeyi istediğine karar veremeyenler? Birkaç yıldır iyice yaygınlaşan çıkartma dövme benim de bu yaz en çok kullanacağım aksesuar. Birkaç gün kalıcı olan, suya, denize dayanıklı olanları da var. Seç, beğen, yapıştır, artık çıksın dediğin zaman tek yapman gerekense bebek yağı ile silmek.

Halhal

 


Bence kadınlara bu kadar yakışan, daha zarif bir aksesuar daha yok. Çok fazla çeşidi var, zincirli olanlar ayrı güzel, ipli-boncuklu olanlar ayrı güzel. Boncuklu olanları takı malzemesi satan yerlerden temin ettiğim boncuklar ve süsleri ipe dizerek ben kendi kendime kolayca yapıyorum, size de öneririm. Bu arada bu yılın trendlerinden biri çok kalın zincirden gümüş halhallar olacak onu da söylemeden geçmeyeyim.

Ayak aksesuarları

 

 


Ele takılan şahmeranların ayak versiyonları da oldukça güzel. İster çok abartılı, ister sade ve zarif olanları mevcut
.
Ayak yüzükleri

 

 


Sandalet ve terliklerle ayaklarla fora olacağından ayak yüzüğü de neden olmasın :)

Bel zinciri

 

 


En sevdiklerimden biri olan bel zinciri, belin açık olduğu her tür kıyafetin altından parıldadığında çok hoş oluyor, tabi sahillerde de çok kullanılıyor.

Bacak ve kol zincirleri

 

 


Geçen seneden beri bel zincirine ilave olarak bacak ve kol zincirleri de yeni trendler olarak karşımıza çıkıyor.

Vücut zinciri

 


Vücuduna güvenen kadınlar için bence çok estetik bir takı.

Göbek piercing

 


Oldukça seksi bir takı olduğunu düşündüğüm göbek piercing’in çok fazla çeşidi var. Yaptırması cesaret istese de bence çekilecek her tür sıkıntıya değer :)

Güneş gözlükleri

 


Aslında yaz deyince ilk akla gelen aksesuar güneş gözlüğü. O kadar çok çeşidi var ki, bu ayrı bir yazının konusu olur diyerek "Yaz aksesuarları bölüm 2"yi sadece güneş gözlüklerine ayıracağım.
Şapkalar
Yazın vazgeçilmezi şapkalar da oldukça geniş bir konu olduğundan, "Yaz aksesuarları bölüm 3" olarak ayrı incelenmeyi hak ediyorlar. Sadece bu yazın iki favorisi çok çeşitli modelleri ile beyzbol şapkaları diyebiliriz.

Bandana

 


Özellikle deniz kenarında şahane duruyor. Bu sene at kuyruğu ve topuzu da minik bir fular ya da bandana ile bağlamak ayrıca çok tendy.

Fular

 


Hafif dokularda fularlar her giysiyi hareketlendiriyor. Üstelik ince giyindiğimiz için rüzgarlı akşamlarda da koruyucumuz.

İncikli boncuklu takılar, bileklikler

 


Her zaman taktığımız kolyenin, küpenin, bilekliğin en renkli, en boncuklu, ipli, püsküllü halleri yaz için uygun.

Hasır çanta

 

 

 


Plajların vazgeçilmezi hasır çanta, bu sene özellikle yuvarlak ve farklı formlarda günlük kullanım için de karşımıza çıkıyor. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

© 2018 Özel Stil ve Alışveriş Danışmanlığı. Tüm hakları saklıdır. / T 0543 586 25 96 / merhaba@stildanismanligi.com /